Филмът “Битка след битка” на режисьора Пол Томас Андерсън триумфира на церемонията по връчване на отличията БАФТА на Британската академия за кино и телевизия, като спечели наградата за най-добър филм, предаде Ройтерс, цитиран от БТА.

Церемонията за връчването на 79-ите награди БАФТА се състоя в неделя вечер в Кралската фестивална зала на центъра “Саутбанк”.

Освен за най-добър филм, наситената с екшън черна комедия “Битка след битка” тази година спечели в още пет категории – за най-добър режисьор, най-добър поддържащ актьор (Шон Пен), най-добър адаптиран сценарий, най-добра кинематография и най-добър монтаж. Филмът получи най-много номинации – общо 14.

Вампирската епопея “Грешници” на режисьора Райън Куглър, която имаше 13 номинации, спечели наградите за най-добър оригинален сценарий, най-добра актриса в поддържаща роля (Унми Мосаку) и най-добра оригинална музика.

Също три награди спечели и готическият хорър “Франкенщщайн” – за най-добър грим, най-добри костюми и най-добър дизайн на продукцията.

“Хамнет”на Клои Чжао, разказващ семейната трагедия на Уилям Шекспир, беше обявен за най-добър британски филм.

Приза за най-добра актриса отиде при Джеси Бъкли за ролята ѝ именно в “Хамнет”, а за най-добър актьор – при Робърт Арамайо за филма “Кълна се”

Арамайо, чието спечелване на наградата за най-добър актьор беше изненада за мнозина предвид другите номинирани в категорията – Тимъти Шаламе и Леонардо ди Каприо, спечели и наградата “Изгряваща звезда”.

Норвежката драма “Сантиментална стойност” на режисьора Йоаким Триер бе призната за най-добър чуждоезиков филм.

Дона Лангли, първата британка, ръководеща голямо холивудско студио, получи почетната награда за членство на Британската академия за филмово и телевизионно изкуство.

Водещ на церемонията по връчване на отличията беше актьорът Алън Къминг, а по червения килим минаха звезди като Тимъти Шаламе, Леонардо ди Каприо, Ема Стоун, Килиън Мърфи, Глен Клоуз и Итън Хоук. Принц Уилям и съпругата му Катрин също бяха сред гостите на събитието.

 Поп певецът Роби Уилямс стана изпълнителят с най-много албуми, достигали до първо място в британската класация, като успя да изпревари легендарната група „Бийтълс” с успеха на последната си продукция Britpop, предаде АФП, цитирайки официалната компания, която следи продажбите и съставя чартовете.

„Той е единственият!” (He’s the one!), казаха от компанията, като направиха препратка към известната песен „Тя е единствената” (She’s the One) на бившия лидер на момчешката банда Take That.

От успеха на първия си солов албум Life Thru A Lens, излязъл през 1997 г., Роби Уилямс има 16 тави начело на класацията и е продал около 20 милиона копия във Великобритания, отбелязва АФП.

Последният, озаглавен Britpop, излезе на 16 януари, а Роби Уилямс го описа като „албума, който е искал да напише и издаде, след като напуснах Take That през 1995 г.”.

Това е първият студиен албум на изпълнителя от 2019 г. насам със запомнящи се мелодии, като се редуват енергични поп рок парчета и романтични балади, отбелязва АФП.

„Поздравления, Роби!”, коментира Мартин Талбът, генерален директор на Official Charts – компания, която следи продажбите и съставя чартовете. „Дори и 16-годишният младеж от Стоук он Трент, който беше сигурен в себе си, никога не би повярвал, че това е възможно, когато се присъедини към Take That през 1990 г. И все пак, ето го на върха на света – артистът с най-много продадени албуми във Великобритания за всички времена”, добави той.

Освен „Бийтълс” (с 15 албума, застанали на върха), Роби Уилямс изпревари „Ролинг стоунс” (с 14 албума), Тейлър Суифт (с 14 албума) и Елвис Пресли (с 13 албума) в тази класация.

Сред шестнадесетте албума на Уилямс, които са оглавявали класациите, три са компилации, а един – Better Man, излязъл през 2025 г., е саундтрак към едноименния филм, вдъхновен от живота на певеца, пресъздаден от шимпанзе, отбелязва АФП.

Само един от студийните му албуми не е достигнал първото място – Reality Killed The Video Star, издаден през 2009 г. Той успя да се изкатери до второ място в британския чарт.

За 35-годишната си кариера Роби Уилямс е продал над 80 милиона албума в целия свят, припомня АФП.

Въпреки че общото състояние на Меган Маркъл и принц Хари се оценява на около 60 милиона, херцогинята на Съсекс има далеч по-високи цели. Според кралски експерт, цитиран от Daily Mail, бившата актриса мечтае един ден да стане милиардер.

След като доходоносният й договор с Netflix бе “понижен” през август, а партньорството със Spotify приключи преждевременно, сега Меган насочва усилията си към създаването на поредна лайфстайл марка. Според източници тя вярва, че именно това начинание може да я изстреля в клуба на милиардерите.

В документалния филм “Ефектът на Меган: Как тя разтърси кралското семейство” журналистката Емили Андрюс коментира: “Близки до Меган ми казаха, че тя иска да стане милиардер. Но за да го постигне, трябва да изгради свой успешен бранд.” ПР експерти посочват, че модна линия или козметична са най-вероятните следващи стъпки.

Спекулациите се засилиха в края на октомври, когато Меган публикува в Инстаграм два клипа, на които нанася червило, без да посочи конкретна марка. Според анализатори това е “издайнически знак”, че подготвя лансирането на собствена линия продукти.

Наскоро по време на събитие в Ню Йорк, където получи наградата “Хуманитарно лице на годината” заедно с принц Хари, херцогинята намекна за желанието си да изгради “дълготрайна бизнес империя”. Експерти смятат, че публичните й изяви и внимателно режисираните кадри са част от стратегията.

Не липсват и сравнения с Ким Кардашиян, които според наблюдатели са напълно в духа на амбициите на Меган да се превърне не просто в обществена фигура, а в глобален бранд.

Въпреки това сегашната лайфстайл марка на херцогинята – As Ever, често е обект на подигравки в социалните мрежи. Мнозина я определят като неясна и претенциозна, а интересът към продуктите й засега е по-скоро слаб. Някои анализатори смятат, че за да постигне финансовите си мечти, Меган ще трябва да убеди публиката, че зад нейното име стои не просто амбиция, а реална стойност.

Крис Евънс, известен като “Капитан Америка”, стана баща за първи път, след като посрещна дъщеря със съпругата си Алба Баптиста.

Двойката, която наскоро отпразнува втората си годишнина от сватбата, просрещна момиченцето Алма Грейс Евънс на 25 октомври. Документите за раждане, цитирани от TMZ, показват, че дъщеря им носи фамилиите и на двамата родители.

Връзката им е бил внимателно пазена в тайна – докато Евънс присъстваше на няколко филмови премиери през последните месеци, Баптиста остана извън светлините на прожекторите. 44-годишният актьор и 28-годишната му съпруга никога не обявяваха годеж, но се ожениха на частна церемония през септември 2023 г., след повече от година връзка.

Евънс потвърди връзката им в началото на 2023 г., като публикува снимка в Instagram, на която двамата се забавляват у дома. Слуховете за това, че очакват дете се засилиха по-рано тази година, когато бащата на Баптиста коментира публикация за Деня на бащата: “Много благодаря, скъпи Крис. Идва и твоят ред!”

Новите родители все още не са споделили снимки или публикации на дъщеря си. Въпреки 16-годишната разлика във възрастта, двамата демонстрират силна връзка, включително по време на бляскавия си дебют на червения килим на партито на Vanity Fair за наградите “Оскар” в Лос Анджелис миналата година.

През 2022 г. списание People обяви Евънс за най-сексапилния мъж на света. Актьорът е изразявал вълнението си от бащинството, наричайки титлата “татко” вълнуваща.

“Когато четете за повечето от най-добрите творци – актьори, художници, писатели – повечето казват, че не са най-горди с работата си, а с отношенията, семействата, които са създали, и любовта, която са открили и споделили”, споделя Евънс.

В интервю за Hollywood Reporter той допълва, че се надява да бъде добър баща, спомняйки си с умиление собственото си детство: “Израснахме в сплотено семейство. Всички спяхме в една стая на Бъдни вечер, гледахме коледен филм и се опитвахме да се унесем сред празничното вълнение.”

Риана посрещна на бял свят третото си дете с половинката си A$AP Rocky и разкри странното име на бебето.

37-годишната звезда сподели снимка с новороденото си момиченце, която е първата й дъщеря, след като вече се радва на синовете си Риза, на три години, и Райът, на две години.

Риана разкри, че детето ѝ се казва Роки Айриш Майерс – в чест на A$AP Rocky – и е родено на 13 септември. На публикуваните кадри щастливата майка изглежда невероятно бляскаво след раждането, докато дъщеря ѝ е очарователна в шикозен розов тоалет с дантелени чорапи.

Второто име Айриш също изглеждаше като мила почит пред наследството на покойния ѝ баща Роналд Фенти, който е от африкански, ирландски, английски и шотландски произход.

Риана и A$AP, чието истинско име е Раким Майърс, бяха приятели повече от десетилетие, преди да започнат да се срещат през 2020 г., след раздялата на певицата с бившия ѝ приятел Хасан Джамийл.

Две години след началото на връзката им, двойката посрещна първия си син Риза през май 2022 г.

Риана обяви втората си бременност по време на шоуто си на полувремето на Супербоул през февруари 2023 г., където дебютира с наедрялото си коремче.

Тя роди втория им син, Райът Роуз, през август същата година. Звездата публично потвърди, че очаква третото си дете на Met Gala през май 2025 г.

В скорошно интервю A$AP говори за очакането на третото им дете и разкри, че се “моли” за момиче. “Надявам се да е момиче. Наистина се молим за това. Молим се за момиче. Първия път искахме да знаем пола на бебето. Втория път не искахме да знаем. Третия път не искаме да знаем, докато… знаете. Чувствам, че ще е момиче. Тази бременност е толкова различна от другите две. Личи си от преживяното. Надявам се да е момиченце. Имам нужда от това.”

Риана вече има двама сина - Риза и Райът

Риана вече има двама сина – Риза и Райът  Снимка: АР/БТА

Той говори и за връзката си, заявявайки, че с Риана се опитват да не говорят за работа, когато се наслаждават на качествено време, прекарано заедно със семейството

Ариана Гранде и Лейди Гага доминираха на церемонията за връчване на видео музикалните награди на MTV (Video Music Awards – VMA) в неделя вечерта, пише Асошиейтед прес.

Гранде спечели две награди – видео на годината и най-добро поп видео. Тя благодари на „терапевтите си и гей хората” по време на речта си при получаването на наградите.

Лейди Гага, която имаше най-много номинации, започна с наградата за артист на годината, а по-късно изпълни обещанието си да излезе на сцената. Тя се качи на сцената в „Медисън скуер гардън” след речта си при получаването на наградата, което предизвика бурни овации от публиката в UBS Arena, където се провеждаха наградите VMA.

„Да бъдеш артист е опит да свържеш душите на хората по целия свят”, каза Гага, която изпълни Abracadabra и The Dead Dance, сингъл от сериала на Нетфликс Wednesday. „Да бъдеш артист е дисциплина и умение да достигнеш сърцето на някого и да му напомниш да мечтае. Да бъдеш артист е отговорност да се усмихваш, да танцуваш, да плачеш.”

Тя посвети наградата на феновете си и благодари на годеника си, Майкъл Полански, който е съпродуцент на най-новия й албум Mayhem.

„Да творя с теб беше нещо прекрасно”, каза тя.

Марая Кери също се наслади на любовта на феновете си и коментира своята легендарна кариера, докато приемаше наградата Video Vanguard. Гранде връчи наградата с искрена почит, наричайки Кери „саундтракът на нашия живот”.

Гранде добави: „Като вокалистка има само една кралица. И това е Марая.”

Кери излезе на сцената в сатенена златиста рокля и изпълни хитове от цялата си кариера, от Fantasy през We Belong Together до Obsessed. Изпълнението включваше и песни от нейния знаков 10-и албум The Emancipation of Mimi, който излезе преди точно 20 години.

„Не мога да повярвам, че тази вечер получавам първата си награда VMA”, каза Кери, преди да попита с усмивка: „Имам един въпрос: какво, по дяволите, чакахте? Шегувам се. Благодаря ви! Обичам ви!”

Покойният Ози Озбърн беше почетен подобаващо, когато някои от най-големите имена в рока излязоха на сцената в негова чест. Стивън Тайлър и Джо Пери от Aerosmith, британският бунтар YUNGBLUD и Нуно Бетенкорт изпълниха някои от най-големите хитове на Озбърн, включително Crazy Train, Changes и Mama, I’m Coming Home.

Синът на Озбърн – Джак, и няколко от децата му споделиха видео послание към зрителите за обичания музикант.

„Сигурен съм, че той би бил невероятно щастлив да види тези велики музиканти да продължават неговото наследство и да вдъхновяват следващото поколение рок музиканти”, каза Джак Озбърн.

На церемонията Рики Мартин получи първата награда Latin Icon Award след наелектризиращо изпълнение на главната сцена. Той говори за 40-годишната си кариера в музиката и посвети наградата на четирите си деца.

Изпълнението на Мартин беше посветено на 25-годишнината от дебюта му на VMA през 1999 г., когато той стана първият латиноамерикански изпълнител, спечелил наградата за най-добро поп видео.

„Започнах, когато бях бебе, и все още съм тук”, възкликна той и добави: „Искаме просто да обединим страните, искаме да премахнем границите и да запазим музиката жива.”

Звездите Тейлър Суифт и Бионсе очакваха да станат най-награждаваният артист в историята на VMA. Всяка от тях има по 30 награди и бяха номинирани само в категорията „Артист на годината”, така че победата на Гага ще ги остави равностойни за поне още една година.

Сред останалите изпълнители на церемонията бяха Конан Грей, Тейт Макрей, Джели Рол, Пост Малоун, Алекс Уорън, Джей Балвин, Сабрина Карпентър и Сомбър.

Фенове на Джъстин Тимбърлейк изразиха недоволство от представянето му по време на концерта му в Румъния и настояха за възстановяване на сумите за билети, съобщава Daily Mail.

Поп звездата в момента е на световно турне, първото му от близо десетилетие.

Мнозина почитатели очакваха триумфалното завръщане на “стария Джей Ти”, с изпълнения на емблематичните му хитове от началото на 2000-та. Вместо това обаче концертът остави мнозина разочаровани, като според тях изпълнителят е показал минимални усилия на сцената.

“Той дори не пее, оставя публиката да върши цялата работа, а самият той просто стои и чака всичко да свърши”, коментира потребител в TikTok. Според други коментари изпълнението е било “абсолютният минимум”, а шоуто – “тотално разочарование”.

Кадри в социалните мрежи показват, че Тимбърлейк е излязъл на сцената с около 30 минути закъснение, не е взаимодействал с феновете и често е изпълнявал само част от песните си. Някои дори определиха концерта като “караоке вечер”, в която певецът изглеждал без ентусиазъм

“Сякаш изобщо не искаше да бъде там”, споделят зрители. “Дойдохме да видим любимия си изпълнител, а получихме един уморен човек, който само чака да си тръгне. Искаме си парите обратно.

Следващите дати от турнето на Тимбърлейк включват концерти в Турция и Азербайджан.

Лейди Гага претърпя инцидент по време на концерт в Лас Вегас. Певицата, която в момента обикаля САЩ в промотиране на новия си албум, се спъна, докато изпълняваше “Vanish Into You”.

От клипове в социалните мрежи се вижда как 39-годишната поп икона губи равновесие по време на изпълнението на песента от новия си албум MAYHEM. На кадри, споделени от фенове в X, се вижда как член на снимачния й екип също се спъва, докато документира случката.

За щастие, изпълнителката бързо се изправя и продължава с хореографията си, а зрителите около нея я възнаграждават с аплодисменти за светкавичната й реакция. От коментари в Инстаграм става ясно, че шоуто на Гага продължило с типичната за нея пищна сценография и готическа естетика, които са в нейна запазена марка.

Новият й албум бележи завръщането й към турнетата, тъй като последното й се случи през 2022 г.

Самата тя разкри наскоро, че не е планирала да прави турне. “Не планирах за тази година след концертите ми в Сингапур, но невероятният отзвук от новия албум ме вдъхнови да продължа”, написа тя, визирайки албума MAYHEM, издаден на 7 март.

След близо 40 години на върха на модната журналистика, иконата Ана Уинтур обяви, че напуска поста си на главен редактор на американското издание на Vogue, предаде Би Би Си. 

Уинтур искала да даде възможност на следващото поколение модни редактори да наложат своите идеи в сферата.

Макар че се разделя с водещата роля в американския Vogue, тя няма да напусне напълно нито Vogue, нито издателската империя Condé Nast. Уинтур ще остане на постовете глобален редакционен директор на Vogue и главен директор по съдържанието на Condé Nast-  позиция, която ѝ дава влияние върху заглавия като Vanity Fair, GQ, Architectural Digest и други. Новата позиция в американския Vogue ще носи името “ръководител на редакционно съдържание” и е част от по-голяма глобална реорганизация в компанията.

Израснала в Лондон, Ана е била главен редактор на британския Vogue преди да поеме управлението на американското издание през 1988 г.

Тя е вдъхнала нов живот на американския Vogue, превръщайки го в едно от водещите модни издания в света, с обновен стил, който включва по-малко известни модели и съчетание на достъпни дрехи с висша мода.

През дългата си кариера Ана се превърна в една от най-разпознаваемите и влиятелни фигури в модната индустрия. Освен работата си във Vogue, тя е организатор на събитието Met Gala- благотворително събитие в Ню Йорк, което привлича световни знаменитости от 1995 г. насам.

Смята се, че мандатът на Ана като главен редактор на американския Vogue е послужил за вдъхновение на образа на тираничната, но уважавана Миранда Пристли в романа „Дяволът носи Прада“, написан от бившата ѝ асистентка Лорън Уайзбъргър.

Тя бе удостоена и с титлата “Дама-командор” на Ордена на Британската империя от покойната кралица Елизабет II през 2017 г. за заслуги в областта на модата и журналистиката, а по-рано тази година бе приета в Орден на кавалерите на честта от крал Чарлз.

Сред стилна обстановка, традиционна сръбска музика и кулинарни шедьоври, Кафана Стефанович официално откри своята лятна градина и представи новото си меню пред подбрани медии и гости. Атмосферата, майсторската кухня и автентичният дух на Сърбия оставиха незабравимо впечатление у всички присъстващи.

Премиерата на новото меню предлага съвременен прочит на традиционната сръбска кухня. Сред акцентите са сръбска баница на жарава и огромни месни плата поднесени по атрактивен начин лично от собственика на заведението – Дмитри Стефанович.

“С новата ни градина и селекция от ястия целим да създадем място, където всеки гост се чувства като у дома си, наслаждавайки се на вкусове, които разказват история,” сподели наследникът на един от най-популярните кулинари у нас Майстор Миро.

Кафана Стефанович е проект на Дмитри Стефанович, син на прочутия сръбски майстор-готвач Миро Стефанович. Създадено с мисията да пренесе вкусовете и духа на Белград в сърцето на София, мястото обещава истинско кулинарно изживяване. Заведението разполага с  500 места, лятна градина, детски кът и е в непосредствена близост до паркинг. Всичко това разпределено на 3 стажа, като всеки може да бъде нает за вашето специално събитие.

По традиция, всяка седмица гостите на Кафана Стефанович, могат да се насладят на автентично  сръбско звучене, с различни гост изпълнители.

“Горди сме, че новата ни градина и меню бяха посрещнати с такъв ентусиазъм. За нас храната е начин да предадем емоция и история,” сподели Дмитри Стефанович.

Сред зеленина, уют и елегантност, гостите вече могат да се насладят на изискана атмосфера под открито небе.

Кафана Стефанович очаква всички любители на сръбската кухня на адрес: кв. Лозенец, бул. „Черни връх“ 38А.